Promovează și tu anunțuri de angajare prin Echoz! Promovează și tu!

Job

Proiecte

Companie

Birou

Salariu

Etape

Java Dev

Job @ Mindit Software

Mindit Software este o companie de outsourcing, ce a trecut pragul de start-up ajungand la 40 de membri, din ce in ce mai multi clienti si proiecte diverse. Punem foarte mult accent pe oameni, pe dezvoltarea lor si pe coeziunea echipei.

Cerințe

Urmatoarele cerinte sunt obligatorii:
  • Absolvent de Licenta/Master in Calculatoare, Inginerie sau asemanator
  • Experienta hands-on dovedita in dezvoltare software folosind Java EE si framework-uri ca Spring, Hibernate, etc.
  • Cunosterea foarte buna a modelarii de baze de date relationale (ex: MySQL, Microsoft SQL Server, Oracle Database)
  • Cunostinte bune a tehnologiilor de dezvoltare web cum ar fi HTML, CSS, JavaScript, XML, Ajax, jQuery, Web Services, AngularJS
  • Experienta cu servere de aplicatii web (ex: Tomcat, WildFly, WebSphere)
  • Experienta in dezvoltarea software in medii cross-platform (Windows, Linux, Unix)

Responsabilități

  • Creaza si mentine cod Java eficient, reutilizabil si fiabil
  • Se implica in toate fazele ciclului de dezvoltare software
  • Asigura cea mai buna performanta posibila, calitate si responsiveness pentru aplicatii
  • Identifica blocajele si bug-urile si propune solutii la aceste probleme
  • Ajuta la mentinerea calitatii codului, a organizarii si a automatizarii

Proiecte

Technologii

  • XML- cunostinte bune
  • Spring- cunostinte bune
  • Ajax- cunostinte bune
  • Java- cunostinte bune
  • Microsoft SQL Server- cunostinte bune
  • HTML- cunostinte bune
  • JavaScript- cunostinte bune
  • Hibernate- cunostinte bune
  • Tomcat- cunostinte bune
  • jQuery- cunostinte bune
  • AngularJS- cunostinte bune
  • MySQL- cunostinte bune
  • WildFly- cunostinte bune
  • Oracle Database- cunostinte bune
  • WebSphere- cunostinte bune
  • CSS- cunostinte bune

Program

Programul de lucru este de Luni pana Vineri, intre orele 9.00 si 18.00, cu mentiunea ca vei gasi aici si flexibilitate.

Superior ierarhic

Fiecare proiect are cate o echipa dedicata care este coordonata de catre un Team Lead sau un Project Manager.

Mindit Software

Mindit Software is an outstanding software company which solves complex needs and enforces an army of experts in highly demanding fields for sustaining successful business projects. At Mindit Software, we mind your business through outstanding software services in the areas of (but not limited to) Big Data, Mobile application and Server Solution projects.

Locația biroului

Intrarea Ion Luca Caragiale, nr. 5

Mediul de lucru

Un mediu placut, relaxant, dar profesionist. Se lucreaza atat din open-space cat si din alte camere, in functie de echipe si proiecte.

Atmosfera

Atmosfera placuta, cu oameni cool si prietenosi, la care adaugam teambuilding-uri, multe activitati precum iesiri la "bere", lunch&learn, prezentari individuale pe diferite tematici atat din zona tehnica cat si din aria de fun&hobbies si multe altele

Unde se mănâncă

Deoarece suntem situati intr-o zona plina de restaurante, exista multe optiuni pentru masa de pranz:

  • Ceaunul Crapat
  • Octopus
  • La Cena
  • La Copac

Zgomot

Lucram intr-un open space nonconformist iar zgomotul este specific acestui tip de birou.

Îmbunătățiri

Avem o terasa creativ amenajata pentru momentele de relaxare.

Vârsta colegilor

Suntem 40 de oameni in total si avem si angajati in anul 2 de facultate si peste 40 de ani cu 10 ani experienta

Salariu

Pentru ca punem accentul pe transparenta si corectitudine, ne dorim ca salariul sa fie conform nivelului fiecaruia (evaluat ulterior printr-un test tehnic). Prin urmare, incurajam discutarea acestui aspect la interviu.

Extra beneficii

  • pachet salarial atractiv
  • unul dintre cele mai cool birouri din centrul Bucurestiului
  • 50% discount la 7Card
  • program flexibil
  • proiecte diverse
  • posibile vizite la clientii internationali, in functie de proiect.
  • posibilitatea de a lucra, ocazional, de acasa
  • pentru iubitorii de pisici: relaxare cu pisica noastra, Luna
  • nu avem birouri fixe
  • training-uri interne sustinute de seniorii nostri
  • diverse activitati: teambuilding-uri, petreceri de Craciun, diverse iesiri si activitati prin care iti poti cunoaste mai bine colegii
  • mediu de lucru placut si relaxant
  • oportunitatea de a face schimbari, de a veni cu idei noi si de a le implementa; incurajam creativitatea, initiativa si lucrul in echipa.
( nu este necesară crearea unui cont )

Pașii procesului de recrutare

Interviul de HR
Test tehnic
Discutie tehnica
Ofertare
Daca totul e in regula, esti angajat!