ReactJS Senior Developer

Ascendia SA

Ascendia SA este în căutarea unui Dezvoltator ReactJS de nivel senior pentru a completa echipa de Front-end existentă.

Cerințe

Cerințe obligatorii:

  • cunoștințe de ReactJS la nivel avansat

  • cunoștințe de CSS3 la nivel mediu-avansat

  • cunoașterea principiilor de programare orientată obiect, o bună bază de algoritmică

Avantaje:

  • experiența cu Redux reprezintă un avantaj important

  • cunoștințe de responsive design

  • experiență cu sisteme de versionare (GIT)

  • experiență cu lucrul cu varii API-uri

  • experiență în echipe ce utilizează metodologia Agile Scrum

Responsabilități

Colegii angajați vor trebui să:

  • dezvolte/extindă funcționalități pentru platforme de eLearning (folosind JavaScript și  ReactJS)

  • transforme wireframe-uri UI/UX în elemente vizuale

  • colaboreze cu colegii din echipa de Front-end existentă pentru a identifica și implementa cele mai bune soluții tehnice

  • colaboreze cu echipele de UI/UX și Back-end pentru utiliza soluțiile acestora

Profilul candidatului:

  • are spirit de echipă

  • are un caracter creativ

  • dorește să se perfecționeze

  • este serios și loial

Detalii

schedule

Program

10:00 - 18:30 , se oferă flexibilitate.

Ascendia SA

Ascendia este o companie cu 10 ani experienta in piata de eLearning.

Considerăm că, înainte de toate, serviciile oferite de noi trebuie să fie de cea mai bună calitate. Oferim servicii de dezvoltare software la cheie si avem propriile produse existente pe piata.

Locația biroului

Str. Avrig, nr. 12, Sector 2, Bucuresti

Salariu

2000 - 2500 € net (în funcție de senioritate)

Extra beneficii

  • acces facil la transport (metrou Obor)
  • management înțelegător, pe măsura seriozității demonstrate și a îndeplinirii sarcinilor trasate
  • mediu de lucru prietenos

( nu este necesară crearea unui cont )

Pașii procesului de recrutare

  • Pasul 1

    Interviu tehnic

  • Pasul 2

    Ofertare