Programator web senior - ReactJS

Ascendia SA

Ascendia SA caută un Programator React Senior.

Căutăm în special oameni cu experiență pe partea de front-end, precum și cu o bună bază de algoritmică.

Cerințe

Colegii angajați vor trebui să:

  • dezvolte/extindă funcționalități pentru platforme de eLearning (mainly JavaScript, ReactJS)
  • creeze interefețe și aplicații online
  • editeze fișiere XML/HTML5/CSS pentru obiectele create

Responsabilități

  • cunoștințe de Javascript Vanilla și React JS la nivel avansat
  • cunostinte de HTML5 la nivel mediu-avansat
  • cunoștințe de CSS la nivel mediu-avansat
  • experiență cu lucrul cu varii API-uri
  • cunoștințe de funcționare a programelor suitelor software importante (Adobe, Microsoft etc)
  • bune cunoștințe de algoritmică

Profilul candidatului:

  • dorește să se perfecționeze
  • are spirit de echipă
  • are un character creativ
  • este serios și loial

Ascendia SA

Ascendia este o companie cu 10 ani experienta in piata de eLearning.

Considerăm că, înainte de toate, serviciile oferite de noi trebuie să fie de cea mai bună calitate. Oferim servicii de dezvoltare software la cheie si avem propriile produse existente pe piata.

Locația biroului

Str. Avrig, nr. 12, Sector 2, Bucuresti

Salariu

1000 - 2500 € (în funcție de senioritate)

Extra beneficii

  • management înțelegător, pe măsura seriozității demonstrate și a îndeplinirii sarcinilor trasate
  • mediu de lucru prietenos
  • metrou aproape - sediul nostru este lângă Primăria Sectorului 2 (metrou Obor)
  • satisfacția că munca ta are un impact real în educație
  • avem și salariu bun, dar sperăm că și restul sunt importante pentru tine

( nu este necesară crearea unui cont )

Pașii procesului de recrutare

  • Pasul 1

    Interviu tehnic

  • Pasul 2

    Ofertare