Web Developer

Ciel Romania

Suntem in cautarea unui Web Developer care sa contribuie la dezvoltarea produselor noastre; o persoana care sa fie dispusa sa invete ultimele tehnologii si principii in IT; o persoana care sa gaseasca solutii inteligente la probleme si care vrea sa aprofundeze Javascript (limbajul cu cea mai rapida ascensiune din ultima perioada). Ne diferențiem substanțial prin faptul că avem o echipă poliglotă tehnologic. De asemenea, lucrăm la propriile aplicații, nu ale altora, fie ele outsourcing sau filiale de companii străine. Suntem deci o echipă 100% romaneasca

Cerințe

Abilități necesare Back-end:

  • Cunoștințe de dezvoltare în JavaScript, în principal, folsind Node.JS.
  • Cunostinte de lucru asincron in Javascript (calbacks, promises)
  • Cunoștințe de folosire a tool-urilor de versionare, precum Git

Abilități necesare Front-end:

  • Înțelegere aprofundată a tehnologiilor de web markup, inclusiv HTML5, CSS3
  • Cunoștințe de folosire a tool-urilor de pre-procesare server-side CSS, precum LESS / SASS
  • Cunostierea a cel puțin unui framework JavaScript de client-side scripting și UI, precum JQuery, ReactJS, AngularJS
  • O bună înțelegere a mecanismului de tratare a request-urilor asincrone, update-urilor parțiale ale paginilor, AJAX, Single Page Applications

Responsabilități

Responsabilități Back-end :

  • Dezvoltarea de microservicii folosind Node.JS
  • Design-ul și dezvoltarea de API-uri REST și integrarea cu API-uri legacy (e.g. SOAP)
  • Utilizarea de baze de date relaționale (e.g. SQL Server) și non-relaționale (e.g. Couchbase, Neo4j)
  • Scrierea de teste unitare și de integrare

Responsabilități Front-end :

  • Dezvoltarea de user-facing features
  • Construirea unui catalog de componente UI reutilizabile
  • Optimizarea front-end-ului pentru performanță și scalabilitate
  • Scrierea de teste automate pentru front-end

Detalii

schedule

Program

Programul de lucru este de 8 ore pe zi. Nu lucram in weekend-uri, si putem avea flexibilitate in ceea ce priveste ora de incepere, daca nu esti o persoana matinala! Avem si pauza de masa in care este musai sa iesi din birou :)

Superior ierarhic

Postul face parte din Departamentul de Dezvoltare si Productie. Ocupantul postului raporteaza direct catre Products Owner.

Cu o experienta de peste 21 de ani in dezvoltarea si implementarea aplicatiilor software financiar-contabile, CIEL Romania a beneficiat de expertiza CIEL Franta, pe care a adaptat-o in acord cu particularitatile si dinamica mediului legislativ si de afaceri din Romania.

Avem peste 100.000 de utilizatori, iar produsele noastre au fost dezvoltate si imbunatatite permanent pentru a raspunde intotdeauna cerintelor utilizatorilor.

In 2011 am demarat o activitate complexa de creatie, analiza si implementare a unui soft integrat special creat pentru cresterea oricarei afaceri - CIEL ERP.

Locația biroului

Bld. Unirii, nr. 11

office eat

Unde se mănâncă

Fiind situati in centrul Bucurestiului, toate restaurantele din Centrul Vechi sau de pe Bulevardul Unirii te asteapta sa le vizitezi. Daca iti place mancarea gatita 'ca acasa", avem si cantine unde poti servi pranzul si unde vei plati ca pe vremea studentiei.

Daca nici una din variante nu te incanta, poti sa ramai in bucataria noastra. Te asiguram ca ai la dispozitie tot ce-ti trebuie.

Salariu

Pachetul de beneficii va fi discutat la primul interviu. Salariul nu este limitativ, si nici un criteriu de selectie.

Extra beneficii

Pachetul salarial este completat de:

- abonament la o retea medicala privata

- traning-uri

- teambuilding-uri

- zona de relaxare

( nu este necesară crearea unui cont )

Pașii procesului de recrutare

  • Pasul 1

    Exista o singura etapa de selectie, interviul simultan cu reprezentantul Dep. De HR si cu un coleg din Dep. de Programare